loader
Меню
Види поверхонь

Види поверхонь

В процесі виготовлення протетичних імплантатів надання необхідних властивостей їх контактних поверхонь є чи не більш важливим, ніж їх конструкція (геометрія). Характеристики зовнішньої поверхні імплантату, безпосередньо контактує з живою тканиною (переважно з кісткою), такі як - ступінь їх шорсткості і пористості, хімічна, біологічна чистота (стерильність) - значною мірою визначають його здатність до біологічної інтеграції з кістковою тканиною (остеокондуктивних).
 
На сьогоднішній день існує цілий ряд технологій отримання поверхні імплантатів з необхідною остеокондуктивних. З їх числа на нашому підприємстві АВМ Technology практикуються лише найпередовіші на сьогоднішній день технології отримання SLA або RBM поверхонь на титанових заготовках.SLA
В основі обох технологій лежить комбінація піскострумнної обробки та кислотного травлення протетичної імплантату. Різниця між ними - в технологічних деталях, які, втім, призводять до істотно розрізняються за якістю результату.
 
SLA технологія (Sand-blasted, Large grit, Acid-etched) на початковому етапі передбачає отримання макрошероховатості по контактної поверхні металевого (титанового) імплантату. Така макрошероховатость досягається шляхом обробки виробу на пескоструйном обладнанні твердими зернами корунду (Al2O3). Наступним етапом йде його короткочасне кислотне протравлення прогрітій сумішшю соляної (HCl) і сірчаної (H2SO4) кислот, внаслідок чого на його поверхні утворюються мікро-поглиблення глибиною 2 - 4 мкм. Така контактна поверхня ще не вважається мікропористої, і не дає живий кісткової тканини досить місця для проростання. До того ж на ній виявляються залишки (контаминанти) корундових частинок, які погано відбиваються на якості і швидкості остеоінтеграції імплантату. При використанні для травлення плавиковою (HF) або азотної (HNO3) кислот виходить вже по справжньому микропористая структура (формуються поглиблення до 5 - 10 мкм), але при цьому частково змивається ( «змазується») макрошероховатость, отримана при піскоструминної обробці. Згідно з дослідженнями, SLA поверхня показує істотно кращу остеокондуктивних, в порівнянні з іншими технологіями обробки імплантату (такими як плазмового напилення, машинне фрезерування, гідроксіапатітним покриття), але поступається за цим параметром RBM поверхні.
 
SLA x-100
SLA 500
SLA 3000
SLA  10000

RBM технологія (Resorbable Blast Media), для отримання необхідної макрошероховатості, передбачає початкову піскоструминну обробку титанового імпланта твердими зернами трікальцийфосфата (Ca3O8P2). Даний матеріал характеризується високим ступенем резорбіруемой (здатності до розчинення, розсмоктуванню), внаслідок чого відпадає необхідність подальшої обробки такого медичного виробу сильними неорганічними кислотами. У RBM технології кислотне протравлювання поверхні імплантату проводиться набагато менш агресивними органічними кислотами. В результаті такої обробки виходить по справжньому микропористая структура контактної поверхні титанового імпланта з оптимальними для інтеграції живої кісткової тканини заглибленнями 5 - 10 мкм, зі збереженням макрошероховатості після піскоструминної обробки, і повною відсутністю небажаних залишкових включень. Дослідження показують, що RBM поверхню на протезний імплантатах з хімічно чистого титану показує найкращі результати по швидкості зрощення з кістковою тканиною (остеоінтеграції), і не має недоліків, характерних для інших технологій обробки.
Читайте також
ABM Technology пластини
Студенти-медики побували на екскурсії